Ursus Breweries iese, în premieră, din categoria de bere și lansează Cooler, apă carbonatată cu vitamine sau minerale

Ursus Breweries marchează o premieră pe piața din România și extinde brandul Cooler dincolo de categoriile sale tradiționale, prin lansarea primei băuturi funcționale din portofoliul său, apa carbonatată cu vitamine sau minerale, Cooler.

ursus breweries

Cu două beneficii diferite – Cooler Focus și Cooler Hydrate – băuturile pot fi savurate în orice moment al zilei, pentru un plus de concentrare sau hidratare. Acestea răspund nevoilor noii generații de consumatori activi, dinamici și conectați la un stil de viață urban.

Prin lansarea apelor carbonatate Cooler facem un pas important pe un teritoriu nou și venim în întâmpinarea noilor nevoi ale consumatorilor noștri, adaptate stilului lor de viață. Vorbim despre oameni cu un stil de viață activ, care își doresc produse adaptate ritmului lor de zi cu zi. Cooler Focus este potrivit pentru momentele în care au nevoie de mai multă concentrare — la job, la studiu sau în pregătirea examenelor, în timp ce Cooler Hydrate răspunde nevoii de răcorire și hidratare asociate unui stil de viață activ, fiind o alegere potrivită pentru cei în continuă mișcare sau care practică sport.

Inovația este o zonă în care Ursus Breweries investește constant, pentru a rămâne aproape de consumatori și lideri într-o piață în continuă evoluție. Credem că aceste două produse se vor integra natural în rutina consumatorilor, pe care îi vom surprinde cu ce este mai bun din ambele lumi: gustul delicios și carbonatarea de la sucuri și vitaminele sau mineralele de la apele funcționale”, a declarat Anca Călugărițoiu, Head of New Categories la Ursus Breweries.

Băutură carbonatată, fără conținut de bere

Noua gamă propune o experiență diferită față de universul tradițional al brandului Cooler. Băutura are la bază apă carbogazoasă, fără conținut de bere, și aduce împreună două beneficii importante pentru consumatorul modern, un plus de hidratare și concentrare, alături de un gust delicios, răcoritor și accesibil. Este un produs special creat în funcție de nevoile unei generații care caută opțiuni relevante pentru momentele de consum din timpul zilei – atunci când au nevoie de răcorire, hidratare, gust delicios, energie și o stare de bine care să îi susțină în tot ceea ce fac. Astfel, noile sortimente oferă ce este mai bun din ambele lumi: gustul delicios și carbonatarea de la sucuri și vitaminele sau mineralele de la apele funcționale.

Concentrare și hidratare: principalele beneficii ale noilor sortimente Cooler

Gama cuprinde două sortimente, fiecare fiind construit în jurul unor nevoi specifice de consum. Cooler Focus este o apă carbonatată cu gust de afine, care conține vitamina B6 și cafeină, fiind gândită pentru acele momente în care consumatorii își doresc să rămână concentrați, conectați și energizați. Cooler Hydrate, cu gust de lime și mentă, conține electroliți și a fost dezvoltată pentru momentele în care nevoia principală este hidratarea, dar și răcorirea. În ambele cazuri, gustul joacă un rol esențial, fiind unul dintre diferențiatorii majori ai produsului într-o categorie aflată în plină dezvoltare.

Odată cu această lansare, Ursus Breweries face un pas strategic important în extinderea portofoliului său și deschide un nou teritoriu de creștere pentru brandul Cooler, intrând pentru prima dată în istoria companiei în zona băuturilor funcționale și a apelor aromatizate. Inițiativa se înscrie în strategia pe termen lung a companiei de a crește ponderea sortimentelor fără alcool la 20% din portofoliul său de produse, consolidând astfel relevanța ofertei sale pentru noi ocazii de consum și noi segmente de public.

Sortimentele inovatoare Cooler sunt produse în România și sunt disponibile începând din luna aprilie în rețelele Mega Image și Profi, iar din luna mai în restul țării, fiind susținute printr-o campanie de comunicare integrată.

Ursus Breweries

Ursus Breweries este cel mai mare producător de bere din România, fiind liderul pieței de bere. Mărcile din portofoliul Ursus Breweries sunt: URSUS, Timișoreana, Ciucaș, Peroni Nastro Azzurro, Kozel, Azuga, Pilsner Urquell, Asahi Super Dry. În prezent, Ursus Breweries deține 3 fabrici de bere: în Brașov, Buzău și Timișoara și o mini-facilitate de producție în Cluj-Napoca. Ursus Breweries face parte din Asahi Europe & International.


Întregul conținut al site-ului www.retail-FMCG.ro este proprietatea S.C. Retail FMCG Media S.R.L. și este protejat de legea dreptului de autor, neputând fi preluat, copiat parțial sau integral sau folosit pentru crearea de articole derivate, fără acordul expres scris în prealabil al proprietarului. Folosirea în alt scop decât cel personal sau non-comercial este strict interzisă.

Fii primul care află cele mai proaspete ştiri din #retail-ul alimentar, industria #FMCG#eCommerce#FoodService și #servicii dedicate retailului, știri pe care le vei putea primi gratuit, direct pe adresa ta de e-mail,

Abonează-te gratuit la newsletter

Publicația retail-FMCG.ro reprezintă platforma ideală pentru a vă promova produsele sau serviciile. Mai multe detalii, AICI.

retail-FMCG.ro a lansat platforma online B2B Meetings, locul de întâlnire al cererii cu oferta de echipamente, tehnologii și servicii pentru retail. B2B Meetings conectează companiile de retail cu potențialii furnizori de servicii pentru retail

Înregistrare

Depositphotos

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *